ZEBRA GROUP

NOVINKAMI LETOŠNÍHO ROČNÍKU AUTOSALONU NA ZAHRADĚ ČECH BYLY PRÉMIOVÁ ZNAČKA AUDI A ČESKÁ ZNAČKA ZEBRA

Proběhl Autosalon na Zahradě Čech. I přes nepříznivou předpověď počasí se nakonec počasí umoudřilo a akce proběhla ve velmi příznivé atmosféře. Závěrečná spokojenost na závěr akce čišela z organizátorů, vystavovatelů, prodejců i návštěvníků.

Vyšší počet prezentovaných značek, speciální Roadshow se značkami Škoda a Volkswagen, srazy tuningářů, veteránů nebo motorkářů, řada soutěží, exhibicí a bohatý kulturní program, takový byl Autosalon na Zahradě Čech, který proběhl ve dnech od 13. do 15. května.

Škoda, VW, Kia, Peugeot, Suzuki, Isuzu, Renault, Dacia, Opel, Fiat, Mitsubishi, Ford, Nissan, Citroen, Lexus, Toyota, John Deere, Iveco, Case, Steyer – to byly značky, které na Autosalonu nesmějí chybět. Novinkou letošního ročníku byla prémiová značka Audi a česká značka Zebra.

„V úzké spolupráci s generálním partnerem akce, společností Gerhard Horejsek a spol., s.r.o. se nám podařilo na akci získat předpremiéru nového modelu VW Tiguan, ten se oficiálně nabízí až od 16. 5. 2016. Dále pak speciální model VW XL1, ze kterého byli unešení návštěvníci, protože měli možnost si do modelu sednout a vyfotit se tam. Společnost Louda Auto a.s. celý sobotní den lákal všechny nadšence rychlých vozů na model Audi R8. iAuto a.s. představilo na Autoslonu prémiovou značku Ford Mondeo Vignale. A v neposlední řadě Auto Helus s.r.o. představil nový model českého užitkového vozu od značky ZEBRA. I další autosalony představovali nové modely svých značek. K vidění toho bylo opravdu hodně.,“ uvedla vedoucí obchodu Michaela Mokrá.

Návštěvníci, kterých branami výstaviště prošlo více než 15.000, si mohli prohlédnout také profesionální hasičská technika vč. ukázek záchranných prací. Hasičský záchranný sbor ÚK – ÚO Litoměřice tu představil mobilní čerpací stanici o výkonu 90.000l/min. a cisternovou automobilovou stříkačku určenou pro velkoobjemové hašení lesních požárů. Technický klub mládeže DDM Rozmarýn Litoměřice, který je platformou zájmového a školního technického vzdělávání připravil expozici z oboru modelářství, elektrotechniky či robotiky. RC modely různých dopravních prostředků pak bylo možné si vyzkoušet v pavilonu D, modely závodních vozů Czech drift series se pyšnili v pavilonu C a nechyběla ani vojenská technika a řada dalších dopravních specialit, které ocenili jistě všichni milovníci tohoto oboru.

Autosalon na Zahradě Čech byl také doplněn o zajímavý kulturní program. Páteční den patřil tuningu – srazu všech upravených aut. Bohužel z technických důvodů se z účasti na Autosalonu omluvila společnost BALKANCAR CZ s.r.o., která kromě expozice měla zajišťovat i soutěž o zručnost a rychlost vysokozdvižných vozíků.Sobotní den bude tradičně patřil 33. ročníku Mezinárodního srazu historických vozidel, tzv.: „Veteránů“.

„Účast odhaduji na 130 automobilů a motocyklů. Přijeli tradičně naši přátelé z německých klubů v Rochlitz a Schwatzhaide. Letos byly nejzajímavější prvorepublikové automobily. Většina účastníků se vydala se svými stroji na soutěžní jízdu, která byla tentokrát směrována na Lovosicko. Jednu ze zastávek jsme stanovili u terezínského muzea, kde osádky plnily úkol, poté měly krátké volno k prohlídce expozice. Vrátili jsme se tak do místa, kde naše srazy vznikly,“ uvedl Vratislav Král, předseda pořádajícího VCC Velemín.

Přes výrazné nedělní ochlazení se uskutečnil plánovaný sraz motorkářů, kteří statečně vyrazili na
Spanilou jízdu. Všechny dny pak byly doplněny o dění na Estrádě, zazpíval Divokej bill revival, Olga Lounová nebo kapela No Headache či ROXEL MUSIC – KLM.

„Myslím, že se nám podařilo prestiž Autosalonu zase o kousíček posunout. Jsme rádi, že se nám daří obnovovat spolupráci s krajskými autosalony, získávat nové prémiové značky a rozšiřovat nabídku doprovodných akcí. Velmi nás těší, že například speciální Monte Carlo Roadshow (pod hlavičkou Škoda Mladá Boleslav), která probíhala celou sobotu před správní budovou výstaviště, vyjádřila s Autosalonem velkou spokojenost. Nedělní Volkswagen Roadshow měla také kladné ohlasy. A úplně největším a nejzásadnějším měřítkem je spokojenost vystavovatelů a návštěvníků. Významné poděkování patří generálnímu partnerovi akce – společnosti Gerhard Horejsek a spol., s.r.o,“řekla na závěr Michaela Mokrá.

Tisková zpráva Autosalonu Zahrady Čech

Leave a comment

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *